درباره فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد:

فرودگاه بین المللی مشهد درسال 1330 درمحل زائر سرای فعلی احداث شد. قبل از آن در محل ميدان پانزده خرداد باندی خاکی جهت فرود هواپیما های کوچک نظامی وجود داشت که محل استقرار قبضه های ضد هوایی بود. اولین باند فرودگاه مشهد در توسعه فرودگاه مشهد به صورت تاکسی وی الحاقی پارکینگ هواپیمای فرودگاه قدیم به ابتدای باند 13 و ادامه آن بصورت تاکسی و تا پارکینگ نیروی هوائی بهسازی گردید. درسال 1346 باند جدید فرودگاه مشهد از نوع بتن و پایگاه پدافند نیروی هوایی مورد بهره برداری قرارگرفت که روزانه یک پرواز از نوع DC3 در مسیر تهران مشهد و پرواز های آموزشی و ایر تاکسی علاوه بر پروازهای نظامی از آن استفاده می کردند با افزایش پروازها و ورود هواپیماهای DC8 و متعاقباً بوئینگ 727، 737، 7077 وایرباس در سال 13577 پارکینگ و ترمینال جدید برج مراقبت پرواز و ساختمان های جانبی فرودگاه جدید بصورت ناقص مورد بهره برداری قرار گرفت که بعلت انحلال شرکت پیمانکار مراحل تکمیل آن تا بعد ازانقلاب اسلامی ادامه یافت. بعد از انقلاب، فروگاه مشهد فعالیت خود را از نو شروع کرد و نام آن به شهید هاشمی نژاد تغییر پیدا کرد. این فرودگاه در زمینی به مساحت 540 هکتار، در قسمت جنوب شرقی شهر مشهد قرار دارد و با داشتن دو باند آسفالت هر ساله حدود 8.545.598 مسافر جابجا می کند. این فرودگاه به عنوان دومین فرودگاه پر رفت و آمد ایران بعد از فرودگاه بین المللی مهر آباد در نظر گرفته می شود و بیش از 14 شرکت داخلی و 16 شرکت خارجی در آن فعال هستند. این فرودگاه با داشتن اولین پارکینگ طبقاتی در ایران برای بیش از 1000 خودرو ظرفیت پارک دارد. این فرودگاه دو ترمینال دارد که ترمینال 1 مخصوص پرواز های داخلی است و با مساحتی حدود 38 هزار متر مربع، پذیرای بیش از 5 میلیون مسافر در سال است. ترمینال شماره 2 فرودگاه هم مخصوص پرواز های خارجی بوده و با مساحتی بیش از 21 هزار متر مربع، در سال بیش از 1 میلیون و 800 هزار مسافر را در خود جای می دهد. کسانی که بلیط هواپیما مشهد را خریداری می نمایند از این فرودگاه استفاده می کنند.

فرودگاه
فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد
استان
خراسان رضوی
شهرستان
کد یاتا
MHD
نوع فرودگاه
بین المللی
موقعیت از شهر
جنوب شرقی
فاصله از شهر
5 کیلومتر
شرکت های هواپیمایی
هواپیمایی ایران ایر هواپیمایی آسمان هواپیمایی تابان هواپیمایی ایران ایرتور هواپیمایی آتا هواپیمایی ماهان هواپیمایی کیش ایر هواپیمایی قشم ایر هواپیمایی کاسپین هواپیمایی زاگرس هواپیمایی معراج هواپیمایی پویا ایر
مقاصد پروازی
آبادان - اردبیل - ارومیه - اصفهان - اهواز - ایلام - بندر بوشهر - بندر ماهشهر - بندرعباس - بیرجند - تبریز - تهران - چابهار - رامسر - رشت - زابل - زاهدان - ساری - سمنان - شیراز - عسلویه - قشم - کرمان - کرمانشاه - کیش - گرگان - نوشهر - همدان - یزد
مسافرین ورودی
5,516,627 نفر
مسافرین خروجی
5,516,627 نفر
تلفن
05133400001
فکس
وب سایت
http://mashhad.airport.ir/
ایمیل
MHD.info@airport.ir

برنامه پروازهای مشهد:

مسیر پروازی
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
پنج شنبه
جمعه
بلیط هواپیما آبادان مشهد
بلیط هواپیما اردبیل مشهد
بلیط هواپیما ارومیه مشهد
بلیط هواپیما اصفهان مشهد
بلیط هواپیما اهواز مشهد
بلیط هواپیما ایلام مشهد
بلیط هواپیما بندر بوشهر مشهد
بلیط هواپیما بندر ماهشهر مشهد
بلیط هواپیما بندرعباس مشهد
بلیط هواپیما بیرجند مشهد
بلیط هواپیما تبریز مشهد
بلیط هواپیما تهران مشهد
بلیط هواپیما چابهار مشهد
بلیط هواپیما رامسر مشهد
بلیط هواپیما رشت مشهد
بلیط هواپیما زابل مشهد
بلیط هواپیما زاهدان مشهد
بلیط هواپیما ساری مشهد
بلیط هواپیما سمنان مشهد
بلیط هواپیما شیراز مشهد
بلیط هواپیما عسلویه مشهد
بلیط هواپیما قشم مشهد
بلیط هواپیما کرمان مشهد
بلیط هواپیما کرمانشاه مشهد
بلیط هواپیما کیش مشهد
بلیط هواپیما گرگان مشهد
بلیط هواپیما نوشهر مشهد
بلیط هواپیما همدان مشهد
بلیط هواپیما یزد مشهد

شهرشناسی:

مشهد دومین شهر ایران به لحاظ وسعت و بزرگترین شهر زیارتی ایران است. هرساله میلیون ها زائر به بارگاه مطهر امام هشتم شیعیان در این شهر مشرف می شوند. حرم مطهر رضوی با مساحتی در حدود ششصدهزار متر مربع یکی از چشم گیرترین جاذبه های این شهر و بزرگترین حرم زیارتی در تمام ایران است. مشهد به عنوان دومین شهر زیارتی دنیا بعد از مکه شناخته شده است و علاوه بر زائران ایرانی، پذیرای زائران زیادی از کشورهای همسایه و شیعیان تمام دنیا است. این شهر توریستی هتل ها و مهمان سراهای بسیاری دارد که با توجه به حجم بالای زائران امام هشتم و برای استقبال از آن ها تدارک دیده شده اند، زائرانی که هر روز با هواپیما، قطار و اتوبوس به پایتخت معنوی ایران می آیند. تقریباً در هیچ فصلی مشهد خالی از مسافر و زائر نیست و با وجود آب و هوای چهارفصل و زمستان های سرد همراه با برف، همواره میلیون ها زائر در این شهر مهمان هستند. همچنین جاذبه های گردشگری بی شماری در این شهر وجود دارد که علاوه بر زیارت، مشهد را به یک مقصد گردشگری جذاب تبدیل می نماید. در بین انواع روش های سفر به مشهد، سفر هوایی از جایگاه ویژه ای نزد گردشگران برخوردار است. فاصله ی تهران تا مشهد با هواپیما در حدود یک ساعت و 25 دقیقه تخمین زده می شود.

مشهد شهر جاذبه های تاریخی و فرهنگی است، علاوه بر این، باغ ها و فضاهای طبیعی بسیاری زیبای نیز دارد که می تواند روزها گردشگران را سرگرم کند. اگر دوست دار تفریحات آبی هستید، سرزمین موج های آبی نیز پارک آبی بی نظیر و هیجان انگیزی است که می توانید اوقات خوشی را در آن جا سپری نمایید. خرید و بازارگردی از جمله تفریح های مسافران و زائران مشهد مقدس است. این شهر پر از مرکز خریدهای لوکس و معمولی است که اجناس مختلف با قیمت های متفاوت را می توان در آنجا خریداری نمود. مرکز خرید الماس شرق، آرمان، پروما، زیست خاور و بازار رضا از جمله معروف ترین و مهم ترین مراکز خرید شهر مشهد هستند که مسافران معمولاً وقت زیادی را به هوای خرید سوغاتی های معروف در این مراکز می گذرانند. مشهد بخاطر کاشت و برداشت زعفران یا همان طلای سرخ در ایران شهرت دارد، زائران در خرید این سوغاتی تردید نمی کنند، چرا که به خوبی می دانند بهترین نوع زعفران را می توانند در مشهد پیدا کنند. نبات و زرشک نیز سوغاتی معروف این شهر هستند که در سوغات سراهای اطراف حرم به وفور می توان یافت. اما غیر از این سوغاتی های خوراکی، انواع سنگ های معدنی از جمله فیروزه تحفه ی خاص خطه ی خراسان است که بسیاری از گردشگران را مجذوب و مسحور خود می سازد. سنگ فیروزه شاید معروف ترین سنگی باشد که در مشهد می توان یافت.

هتل های پیشنهادی:

هتل های پیشنهادیکیفیتفاصله از فرودگاهتلفنآدرس
هتل قصر طلایی مشهد 6 کیلومتر 05138038000 مشهد، خیابان امام رضا، بین امام رضا 34 و 36
هتل مجلل درویشی مشهد 9 کیلومتر 05138554048 مشهد، خیابان امام رضا(ع)، بین امام رضا 24 و26
هتل قصر مشهد 8 کیلومتر 05137348162 مشهد، خیابان امام(ع)، چهار راه دانش، امام رضا 16

توصیه های گردشگری:

1) مسجد گوهرشاد

مسجد گوهرشاد در ضلع جنوبی حرم رضوی و به دستور گوهرشاد بیگم همسر شاهرخ تیموری در حدود سال 821 هجری قمری ساخته شد. این مسجد زیبا و منحصر بفرد به واسطه ی معماری و کاشی کاری های استادانه، در زمره ی شاهکارهای معماری دوره ی تیموری قرار دارد. زیربنای مسجد گوهرشاد 9400 متر مربع است و دارای صحنی با مساحت 2800 متر مربع می باشد. بنای مسجد در بر دارنده ی چهار ایوان بزرگ و هفت شبستان است. ایوان شمالی دارالسیاده، ایوان جنوبی مقصوره، ایوان شرقی اعتکاف و ایوان غربی شیخ بهاءالدین نام دارند. مسجد گوهرشاد مسجدی به سبک معماری کلاسیک و مساجد چهار ایوانی به حساب می آید. بلندی گنبد مسجد که بر فراز ایوان مقصوره قرار دارد 41 متر است و سطح آن را آجر لعاب دار و کتیبه ای به خط کوفی مزین کرده است. مسجد زیبای گوهرشاد در طی قرن ها بارها به دلیل عوامل طبیعی و انسانی آسیب دیده است. از جمله مهم ترین این عوامل عبارتند از: زله ی سال 1084 و گلوله باران ارتش روسیه ی تزاری. خوشبختانه این مسجد همواره توسط هنرمندان خراسانی بازسازی شده و زیبایی خود را بازیافته است.

2) تفریحات آبی

یکی از امکانات تفریحی که در کمتر جایی می توان تجربه کرد تفریحات آبی در مشهد است. شهر مشهد دارای بزرگترین پارک آبی سرپوشیده در کشور و خاورمیانه است. به علاوه به دلیل استقبال گردشگران از این گروه از تفریحات، به تعداد پارک های آبی در این شهر افزوده گشته است. پارک های آبی مشهد با زیربنای زیاد، امکانات و تجهیزات و تنوع بازی ها در زمره ی بهترین پارک های آبی در جهان شناخته می شوند. از امکانات این پارک ها می توان به سرسره های آهسته، سرسره های سرعتی، سرسره ی تورنادو، سرسره ی پیچشی، چاله ی فضایی، استخر، سونا، جکوزی، حمام ترکی، سینمای 5 بعدی، استخر نمک اسپوتا، استخر مخصوص غواصی، سونای ماسه، پینت بال لیزری، سالن های ماساژ، سالن های یوگا، ایروبیک، هیدروتراپی، رستوران، کافی شاپ، . اشاره کرد.

3) مجموعه ی باغ موزه ی نادری

مهم ترین مکان گردشگری و تاریخی پس از حرم رضوی، آرامگاه نادرشاه است که در مجموعه ی باغ موزه ی نادری، ضلع شمال غربی چهارراه شهدا در شهر مشهد واقع شده است. ابتدا این آرامگاه در سال 1145 هجری قمری در کنار چهارباغ شاهی از خشت و گل ساخته شد. با چند بار بازسازی، آرامگاه فعلی در سال 1342 شمسی به یادبود نادرشاه افشار طراحی وساخته شده و به غیر از آرامگاه دو تالار موزه را شامل می شود. بنا در باغی به مساحت 14400 متر مربع قراردارد. در مجموع آرامگاه نادرشاه از یک سکوی دوازده پله ای، محل گور، سکویی مرتفع در کنار قبر با مجسمه ی نادرشاه تشکیل شده است. مجسمه ی نادرشاه که به ناپلئون شرق معروف است به همراه چند نفر از سربازانش به این مجموعه جلوه ی ویژه ای داده است. مصالح مقبره از سنگ های سخت گرانیت از کوهسنگی تأمین شده است. پوشش دیوارهای داخلی آرامگاه را سنگ های مرمر اخرایی تشکیل می دهند. در دو تالار موزه به نمایش برخی از اشیاء تاریخی پرداخته شده است. در تالار شماره ی یک، بیشتر آثار تاریخی دوره ی افشاریان نمایش داده می شود. این اشیاء و آثار عبارتند از: سلاح ها، البسه ی رزمی نظامیان آن دوره، تابلوهای نقاشی از نادر، وسایل سوارکاری، چند نسخه ی خطی نفیس. در تالار شماره ی دو، بعضی از تصاویر و اطلاعات تاریخی در ارتباط با زندگی نادرشاه افشار نمایش داده می شود. لازم به ذکر است در محوطه ی باغ موزه ی نادری، پیکر کلنل محمد تقی پسیان که در آن دوران فرمانده ی ژاندارمری خراسان بود به خاک سپرده شده است.

برای کاهش هزینه سفر بلیط لحظه آخری مشهد خود را از سایت تیک بان خریداری نمایید. اگر مایلید تا با بلیط لحظه آخری بیشتر آشنایی داشته باشید، در این مقاله با ما همراه شوید. در این مقاله شما را با بلیط لحظه آخری، عوامل تاثیرگذار بر قیمت بلیط لحظه آخری و خصوصیات بلیط لحظه آخری آشنا خواهیم کرد. بسیاری از مسافران در هنگام تهیه بلیط هواپیما در صدد این بوده تا هزینه سفر خود را با خرید یک بلیط ارزان مشهد کاهش دهند. در این مواقع دو روش، تخفیفات ویژه سایت های فروش بلیط هواپیما و بلیط لحظه آخری را دنبال می کنند. این دو راه همیشه سفری مقرون به صرفه و ارزان تری را برای مسافران در بر خواهد داشت. با مراجعه به سایت تیک بان علاوه بر تخفیفات شگفت انگیز و دریافت کد تخفیف از بلیط لحظه آخری نیز استفاده نمایید. این سایت فعال در حوزه گردشگری از سال 1393 فعالیت خود را آغاز کرده و با بیش از 900 ایرلاین داخلی و بین المللی همکاری می نماید. با خرید بلیط مشهد از سایت تیک بان شرایط خرید بلیط ارزان مشهد را برای خود فراهم کنید. تیک بان فیلترهایی دارد که قیمت بلیط مشهد را برای شما از ارزان به گران نمایش می دهد.

سفر به مشهد را با این قطارها تجربه کنید

باارزانترین بلیط هواپیما به مشد سفر کنید

با این بلیط ها پولدار تر می شوید

مشهد ,بلیط ,هواپیما ,های ,ی ,فرودگاه ,بلیط هواپیما ,مشهد بلیط ,این شهر ,در این ,بلیط لحظه

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
vakildartehran slmziba07 roniya525 parastoofunie illiatech file118 fanosraianeh filmcanonvenus hiilofisu sarinhood